TEDE-PORT

İHRACATA YÖNELİK YATIRIM KREDİSİ

İHRACATA YÖNELİK YATIRIM KREDİSİ

Proje Durumu : Aktif
Güncellenme Tarihi : 28.04.2021

DETAYLAR

İhracata yönelik yatırım kredisi nedir?

İhracata Yönelik Yatırım Kredisi programımız kapsamında, kalıcılığı veya uzun süreli kullanım özelliği dolayısıyla orta veya uzun vadeli finansman gerektiren makine, teçhizat ve aksam harcamalarınızı katma değer vergisi hariç tutar üzerinden finanse ediyoruz.

Program kapsamında yapılmış harcamaların finansmanı, harcamaların kredi başvuru tarihinden azami 180 gün öncesine kadar olan sürede gerçekleştirilmiş olması halinde mümkündür.

Kimler için uygun?

Türkiye’de yerleşik ihracata yönelik mal üreten imalatçı, imalatçı-ihracatçı ve Türkiye’de kurulan Serbest Bölgelerde üretime/alım satıma yönelik geçerli faaliyet ruhsatı sahibi olan firmalarımız ve döviz kazandırıcı hizmet ve faaliyet gerçekleştiren firmalarımız

Program limiti nedir?

İhracata Yönelik Yatırım Kredisi program limiti 75.000.000 ABD Doları’dır. Kredi Euro veya USD olarak kullanılabilmektedir.

İşlem alt limiti nedir?

İhracata Yönelik Yatırım Kredisi programımız kapsamında işlem bazında herhangi bir alt limit bulunmamaktadır.

Vadesi ne kadar?

Vade seçenekleri, internet sitemizde faiz/kar payı oranları ile birlikte yayınlanmaktadır.

Maliyeti nedir?

İhracata Yönelik Yatırım Kredisi Programımızın faiz oranları kredinin vadesine ve kredi kullanılan döviz cinsine göre belirlenmektedir. İlgili oranlara internet sitemizde yer alan faiz ve kar payı oranları bölümünden erişebilirsiniz.

Detaylı bilgi için tıklayın

https://www.eximbank.gov.tr/tr/urun-ve-hizmetlerimiz/krediler/orta-uzun-vadeli-ihracat-kredileri/ihracata-yonelik-yatirim-kredisi